It looks like you're trying to visit our USA store, would you like to go to our UK store?

Nordmende Omuz Fizik Tedavi Makarası

Nordmende Shoulder Rope Pulley Omuz Makarası nedir nerelerde kullanılır ?

Omzunuzun hareket kabiliyetini arttırmanızı sağlar.

Ev de yapacağınız hareketlerle kireçlenmeden kaynaklı hareket kısıtlamalarında kullanıma uygundur. Omuz Makarası, omuz eklem açısını korumak ve donmasını önlemek için kullanılır. Ev rehabilitasyon kullanımında çok ideal ve isabetli bir üründür. Montaj için kurulumu kolay ve hızlıdır. Nordmende omuz makarasının kurulumu kapı üst kısmına sıkıştırılarak yapılır. Tüm omuz sakatlıkları sonrası evde kapıya asılarak kullanılır. Günlük yapacağınız uygulama ile mükemmel sonuçlar alabilirsiniz. Herhangi bir rahatsızlık olmasa dahi günlük spor aktiviteleriniz`de kullanabileceğiniz harika bir egzersiz aletidir.

Omuz periartriti nedir?

Omuz periartriti için yapılacak egzersizler:

Omuz ekleminin hareket kabiliyetinin kaybedilmesine omuz periartriti denir.

Donuk omuz olarak da adlandırılır. Omuz periartritinin belirtileri nelerdir ?

Genel belirti olarak omuz hareketlerinde her yöne kısıtlamalar oluşmaktadır. Bu durumda rahatsızlığı yaşayan kişiler günlük sağlıklı kişilerin yaptığı bazı hareketleri yapamaz, örneğin kişi saç tarama işlemi yapamaz, elini sırt kısmına dokun duramaz, yukarı doğru yaptığı hareketlerde kısıtlama oluşur. Kolunu yukarı doğru kaldıramaz. Geceleri ise omuz ve kol ağrıları hisseder.

Omuz periartritinin sebepleri nelerdir ?

Omuz periartritinin bir çok sebebi vardır. Bazen bu sebeplerin birden fazlası bir arada olabilir. Şeker hastalığında, iltihaplı romatizma oluşmasında, boyun fıtığı, kireçlenme, omuz çevresi kasların yapışma yerlerindeki zorlanmalar ve buna benzer bir kaç sebep sıralayabiliriz. Yapacağınız egzersizler bu rahatsızlığın atlatılmasınayardımcı olacaktır ve bu şekilde eklemleri hareketsizlikten korumak ön tedbir olacaktır. Bu uygulamada sıcak kompres yaparak egzersize başlamanız daha etkili sonuç elde etmenize yardımcı olacaktır.

Nordmende Omuz Fizik Tedavi Makarasını kapı açıkken üst kısma koyunuz ve kapıyı kapatınız, makaranın üst kısmındaki bölgeyi kapı ile pervaz arasına sıkıştın. İpin her iki ucundaki tutacaklardan ellerinizle tutunuz ve rahatsızlık hissetmediğiniz kolunuzla ağrılı olan kolunuzu yukarı çekip hafif hareketlerle aşağı bırakınız bu işlemi bir kaç sefer daha yapınız. Bu işlem tekrar tekrar yapılması durumunda olumlu sonuç elde edeceksiniz. Bu ürün aynı zamanda kas hareketlerinizikuvvetlendirmeye yardımcı olacaktır.

 

NOT: RENK STOKLARA GÖRE GÖNDERİLECEKTİR.

BU ÜRÜN TIBBİ AMAÇLI BİR ÜRÜN OLMAYIP SADECE OMUZ AĞRILARINDAN KAYNAKLI AĞRILARDA KULLANILAN EGZERSİZ ALETİDİR. YUKARIDA SAYILAN RAHATSIZLIKLARDA KULLANABİLECEĞİNİZ VE SONUÇ ELDE ETMENİZE YARDIMCI BİR ÜRÜNDÜR. NORMENDE SAĞLIK SENDE.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Omuz Çalıştırma Makarası

Ücretsiz Kargo

100 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo

  • 55,06TL
  • Vergiler Hariç: 55,06TL
Plastik büyük boy  standart üründür. Istaka, okey taşı ve zarıyla t..
70,00TL
Vergiler Hariç: 70,00TL
Acil Durum Kiti Boğa ŞekilliAcil Durum Kiti Boğa ŞekilliTestere, bıçak, açacak, tornavide ingiliz an..
11,51TL
Vergiler Hariç: 9,75TL
Ayarlanabilir Pratik Çekmece Bölmeleyici sayesinde, çekmecelerinize düzen geliyor!  Çorapların, şal..
28,88TL
Vergiler Hariç: 28,88TL
  Kalpli Love Yazılı Metal Şerit Led Işık Zinciri Aydınlatma    Düş&uum..
89,00TL
Vergiler Hariç: 89,00TL
Paket içerisinden çıkan baston parçalarını birleştirin ve uçağa takın, sürmeye başlayın... Eğl..
39,83TL
Vergiler Hariç: 39,83TL